Park Xcaret

Niesamowite miejsce! Naturalny park, w którym historia Meksyku łączy się z tradycyjnymi rozrywkami i kulturą Majów. Ewidentny MUST dla osób przebywających na Jukatanie.

Kwota za standardowe wejście nie jest mała, bo aż 130 USD za osobę, ale jest warte swojej ceny. Co dostajesz w zamian? Transport w obie strony, obiad w wybranych restauracjach w formie bufetu, w którym do wyboru są miejsca z owocami morza, z daniami lokalnymi lub z całego świata. Generalnie każdy coś znajdzie dla siebie. Finał dnia to przedstawienie Xcaret Mexico Espectacular, 2-godzinny show, który opowiada historię Majów i specyficzne tradycje dla poszczególnych części Meksyku. Świetny pokaz, który momentami zapiera dech w piersiach! Wielki też szacunek dla aktorów bowiem występ ten jest powtarzany codziennie!

Oprócz zwiedzania parku, w którym jest mnóstwo egzotycznych (dla mnie) zwierząt, istnieje szereg dodatkowych aktywności, niestety płatnych i tanio nie jest. Można nurkować z całym oprzyrządowaniem, jak i bez (istnieje specjalny hełm, dzięki któremu można swobodnie oddychać i być pod wodą. Poniżej znajdziecie film). Można także przepłynąć się szybką motorówką, która rozwija duże prędkości i przy tym robi ostre zwroty. Dla leniuchów jest możliwość skorzystania z masaży oraz innych zabiegów SPA.

Tutaj też po raz pierwszy zobaczyłem, tak koszmarnie przeinaczone, moje imię i nazwisko 🙂

IMG_3367

No dobra, nie będę przynudzał, zobaczcie sami jakie to jest piękne miejsce! Iguany można spotkać na Jukatanie praktycznie wszędzie, ale w tym parku jest ich 10 x więcej.

IMG_3347

Wszędzie zielono,  a pomiędzy skałami znajdują się podziemnie rzeki, z których korzystać można całkowicie za darmo.

IMG_3354

Wodospady, mosty zwodzone.

IMG_3362

IMG_3364

Piękne wybrzeże.

IMG_3372

Port i plaża.

IMG_3385

Na terenie parku jest pełno stoisk z pamiątkami, często ręcznie wykonanymi.

IMG_3398

Dla odważnych jest kładka 🙂

IMG_3416

Jedna z podziemnych rzek.

IMG_3438

Wodospady wśród tropikalnej roślinności robią wrażenie.

IMG_3440

Matka Boża z Guadalupe.

IMG_3453

Na terenie parku jest mnóstwo szklarni, w których hodowana jest różnorodna roślinność.

IMG_3459

Takie widoki robią szczególne wrażenie, WODA KRYSZTAŁ!

IMG_3483

Flamingów też nie zabrakło! 🙂

IMG_3493

A oto i film z nurkowania dla amatorów. Nie musisz się niczego bać, po prostu jakbyś był w batyskafie i jedyne co musisz robić to cieszyć się widokami!

A tutaj urywek filmu z mojej przeprawy podziemnymi rzekami. Można wybrać kilka tras. Ja wybrałem 50% zamkniętych (w jaskiniach) i 50% otwartych. Jak ktoś lubi płynąć w ciemności może wybrać opcję zakrytą 🙂

A tutaj wspomniany już występ końcowy Xcaret Mexico Espectacular. Bajeczne widowisko, którego nie można przegapić będąc w Parku Xcaret.

Więcej informacji można znaleźć na www.xcaret.com