Zombie jest tuż za rogiem!

Tematyka Zombie towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Mnóstwo jest filmów, gier na ten temat i wciąż powstają nowe. Czy to oznacza, że wizja takiej przyszłości jest ciągle aktualna?

Każdy z Nas boi się wybuchu bomby atomowej, która potrafi w ciągu kilku sekund zamienić dowolne miasto lub państwo w popiół. Skutki są tym bardziej groźne, gdyż po eksplozji cały teren skażony jest pierwiastkami promieniotwórczymi  i nie może być zamieszkiwany przez dziesiątki lat.

Mocarstwa, posiadające taką broń, co rusz straszą się nawzajem jej użyciem, chcąc pokazać kto jest mocniejszy. Ale czy to naprawdę jest tym czego powinniśmy się bać? Ja uważam, że nie.

Istnieją już systemy, które potrafią wykryć atak nuklearny i go zminimalizować, czy też zdetonować rakiety przed osiągnięciem zamierzonego celu.

Czego więc powinniśmy się bać? Otóż broni biologicznej. A dlaczego? Bo jej działanie może być niewidoczne przez wiele lat, a stworzony wirus może być początkowo niewykrywalny i aktywowany dopiero w sprzyjających warunkach.

Ale co z Zombie?

No właśnie. Wyobraźcie sobie, że jakieś państwo tworzy wirusa i tylko ono posiada antidotum. Taki wirus jest przetransportowany do kraju X i tam uwolniony. Zarażona zostaje pierwsza ofiara. Wirus rozprzestrzenia się na kolejne osoby. Z uwagi na to, że każdy z Nas jest inny, wirusowi udaje się ewoluować i wzmocnić. Wcześniej zaprojektowane antidotum przestaje działać. Wszystko wymyka się z pod kontroli.

Są kolejne ofiary, naukowcy opracowują lekarstwo, ale to nic nie daje. Powstają kolejne szczepy wirusa, na które nowo odkryte antidotum nie działa. Coraz więcej ludzi zostaje odizolowanych, aby powstrzymać epidemię. Niestety jest już za późno, wirus rozprzestrzenia się w wodzie, a owady i ptactwo przenoszą go na dalsze regiony. Już nikt nie może czuć się bezpiecznie. Co robić? Rządy postanawiają przenieść się pod ziemię, budują wielkie centra, laboratoria, chcą odizolować się od reszty. Mijają lata, a na powierzchni nie ma już ani jednej zdrowej osoby. Próba wyjścia na powierzchnię grozi zarażeniem. Sztaby naukowców pracują nad wynalezieniem doskonałego leku, który uratuje ludzkość.

Czy im to się uda? Być może, ale czy świat się odbuduje? Pewnie tak. Ludzie są silni. A czy Ty jesteś Zombie. Otóż tak, tylko na razie przenosisz wirusy, które uprzykrzają życie Tobie i Twoim bliskim 🙂

Osobom, które lubią tematykę Zombie polecam wymienione poniżej tytuły filmów i gier, które świetnie oddają poruszoną wizję.

Jeśli także lubicie symulacje i chcecie zaprojektować własnego wirusa to polecam grę Plague, w której oprócz stworzenia wirusa, możemy go modyfikować genetycznie w celu uzyskania zwiększonej odporności na leki, warunki atmosferyczne, czy też ulepszyć jego zdatność do rozprzestrzeniania się.

Gry

  • Plague
  • Left 4 Dead
  • Dead Island
  • Dying light

Filmy

  • The Walking Dead (serial)
  • Resident Evil
  • World War Z