Uff, jak gorąco!

Pogoda ostatnio nas rozpieszcza, więc korzystaj ile można.

Polska to bardzo dziwny kraj, jeśli chodzi o pogodę. W ostatnich latach srogiej zimy nie było, a śnieg zobaczyć można było tylko w górach, chociaż i tam bywało z tym różnie.

Za to lata, mam wrażenie, że są coraz cieplejsze. Takie same, jakie pamiętam z dzieciństwa, kiedy po zakończeniu roku szkolnego, jak wskoczyłem już raz na rower to schodziłem z niego we wrześniu. Piękne, długie i słoneczne dni powróciły. No i dobrze.

Jako osoba, która większość (na obecny stan) życia spędziła na pomorzu, zawsze chciałem, aby nad nasze polskie morze przyjeżdżało jak najwięcej turystów, bo sezon tam trwa ok. 4 miesięcy. Po za nim wszystkie miejscowości nadmorskie to miasta widma. Praktycznie zero ludzi na ulicach, zimno, mokro, szaro. Jeden lub dwa otwarte lokale, gdzie można coś zjeść, kupić. Ogólnie słabo.

Dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że obecne lato, szczególnie sierpień jest gorący. Biorąc pod uwagę, to co się dzieje na świecie, te zamachy, akcje terrorystyczne, ja sam zastanawiam się, czy jest sens wyjechania gdzieś za granicę. Przecież nasze morze jest piękne, zimne, ale nasze! Także w tym roku, na urlop, ruszam na północ Polski!

Namawiać szczególnie chyba nie muszę, bo dzisiaj słyszałem w wiadomościach, że ludzie wstają o 6 rano żeby wyznaczyć swój teren parawanem. To jest chore! Same parawany są dziwną rzeczą. Nigdzie poza Polską nie widziałem żeby ktoś ich używał. Prędzej już leżaki z parasolkami, ale nikt nie wydziela sobie skrawka plaży tylko dla siebie 🙂 No ale to już taka nasza mentalność. Odpoczywać jak król!

Także korzystajcie z uroków plaży, ale z rozsądkiem. Jak już korzystacie z parawanu to tylko tyle ile trzeba, a nie miejsce na boisko 🙂 Bo chętnych jest dużo i ponoć jak przyjdziesz na plażę później to raz, że nie masz gdzie się rozłożyć z ręcznikiem to znowu trudno dostać się do morza.

Jedźcie nad morze i pamiętajcie, że nie tylko wy chcecie fajnie tam spędzić czas! Ja będę tam za tydzień i zdam relację! 🙂 Hej!